BILCON 2020 vol.1

Vážení přátelé bilconisti,

ono je ještě dost času, alespoň si to možná někdo myslí. Není většího omylu. Děláme všechno pro to, abychom do konce prázdnin měli hotovo pokud možno vše nebo alespoň skoro vše. Ne, že bych chtěl chválit, či přehánět, ale je toho hromada a myslím, že velmi zajímavá hromada. Obrazně řečeno, mohli bychom Vám půjčit vidle, abyste ty přednášky, filmy, prohlídku zámku (spousta  nového), výstavu, koncert mohli přehazovat sem a tam a následně si vybrat to, co pro vás bude nejzajímavější. 

Jak už jsme předeslali, vše bude mít vztah k univerzu  Andrzeje Sapkowského. To nejsou jen jeho literární práce, ale i vztah k historii, zprostředkovaně ke hrám a filmům, také něco úvah o hrdinech žánru a biologii jeho světa. 

Ne, nechci být konkrétnější, nerad bych, abychom něco zakřikli. Program se k Vám dostane, nebojte. V září budete vědět. A dnes je to jenom o tom, abychom Vás trochu napjali. 

Jinak vše platí tak, jak bylo řečeno již dříve, začátek, ale i protažení programu na nedělní dopoledne (opravdu je toho hodně).  A doporučuji, koukněte na stránky. Přihlašování je včerejškem otevřeno a dnes večer je přihlášeno  bez Poláků dvacet pět lidí. Což je už větší třetina kapacity prostor. 

A my se na Vás těšíme a uděláme pro vás maximum.

Aleš Koval