Bílcon 2023 – podruhé

Každá akce má být propagována. Aby se o ní vědělo. Abych řekl pravdu, slovo propagace se mi nelíbí, i když za to nemůže. Mám rád slovo ochutnávka. Toast. Tu první už máme za sebou. Ano, potvrdili jsme, že Bílcon bude. 14. 10. – 15. 10. 2023 Prozradili jsme téma. Bude to fantazie a vše s ní souvisící.

Tentokrát prozradíme ty, kteří přislíbili pomoct naplnit program. Jsou to lidé, kteří mají vždy co říct, se kterými se rádi setkáváme. Nevím, jak je seřadit, abych neurazil. Začnu krásným pohlavím. Samozřejmě Františka Vrbenská (nejhodnější babylónská knihovnice), taky Ondřej Neff (možná i s neviditelným psem), Vlado Ríša (v podpaží XB-1). Roman „doktor“ Hruška (se svou neustále se dopisující encyklopedií přednášek), Tomáš Petrásek (třeba s překvapením v kapse), Aleš Knápek (doprovázený čarodějnicemi z blízkého i vzdáleného okolí), Marek Tvrdý (hravý člověk s hlavou plnou her) a další.

Nechť mi prominou další dva lidé, že je uvádím zvlášť. Zájem projevila Daniela Kovářová, jedna z raných členek KLF a dnes persona grata a Jarda Veis, člověk, který se tak zcela nikdy nezbavil vazeb na SF i když se často ocital v úplně jiných fantastických zákoutích, třeba politiky.

A jak to bude dále? Poplatky neměníme, ubytování na opraveném intru jsme bohužel stále přenechali potřebnějším „!!“ a tak hosté v GTC (max. 15 postelí) a na ostatní zbývá jen penzion Lemon v Bílovci (11 postelí) nebo penzion u nádraží ve Studénce (pojme až 35 postelí). Co se týče cen za ubytování, upřesníme, až budeme vědět podrobnosti.

Malinko obměníme bar (nebojte, stálice zase budou), bard Strejda zajistí prezenci a stálou službu u vchodu, Daneš své nástupce v nonstop kinu vychoval více než dobře. Povinné vycházky už jsou minulostí, jen na tom společném focení na zámku, a omluvte nás, z důvodu dokumentace jeho rozvoje a zvelebování, pořád trváme!

Registraci spustíme, až bude lásky čas … Nebo možná i dříve.

A pro ty, kteří mohou využít páteřní trať Praha – Ostrava nabízíme jednu vychytávku. Projet se s delegací prezidenta Rampase a hostů, pochopitelně s dopravou od vlaku až na místo oné.

Leoexpres se startem v sobotu 14. 10. v 8.00 hodin a nedělním návratem 9. 15 – 12.33 hod.

Máme vás rádi.

KLF Ostrava