Bílcon 2017

BILCON? BÍLCON? BILCON!!!!!

Vrazil jsem tam sice těch vykřičníků poněkud více než jich má Ostrava, ale myšleno je to obdobně. Měl jsem stvořit něco jako hodnotící zprávu. Nemyslím, že bych k tomu byl kompetentní. Jsem totiž zaujatý. Pro Bilcon, samozřejmě.

Když jsme jej všichni společně před šesti lety resuscitovali z klinické smrti a oslavili zároveň třicetiny klubu, netušil jsem, že se z něj stane něco jako třešnička na dortu. Ano, jsem zaujatý a pyšný. Na Bilcon samozřejmě a nás všechny, kteří jej naplňují. Asi je to jedna z mála akcí, která si uchovala nádech těch starých conů, kdy se lidi scházeli, aby si pokecali, něco málo se dozvěděli, pokoukali se do sytosti na ta známá jména, ale hlavně, aby byli spolu. Bílovecké katakomby jsou k tomuto účelu jako stvořené. Kdo ví, zda nebyly už v době svého vzniku. Že by cesta časem? Pavle, nemáš s tím něco společného? Nejsi ty starší, než se zdáš?

Ale bez legrace. Místo, kam se vleze sedmdesát lidí, které je tak členité, že se navzájem geekové neušlapou a najdou si místo, kde si mohou i zatančit, kde se spí kde se dá, kde je hospoda, či bar, s jakým se dnes už snad ani nepotkáš s případným názvem „U baraby“. Ale hlavně lidi.

Ten letošní ročník byl věnován cestám časem. To jsem zase brblal. Ale já brblám vždycky. A ono to zase fungovalo – filmy, soutěže, přednášky, tomboly, zákulisní drby, přípitky na zdraví oslavencům, spíše oslavenci, koncert, focení, ale i křest knihy Franty Novotného, který si uvedl sám velký šéf Zdeněk Rampas. A taky suvenýry i časopis.

A potom pochvalné ohlasy. Byly a byl jsem mile překvapen. A je mi líto, že se nemohla objevit Františka. Holt, zdraví je jen jedno a občas je něco třeba utáhnout, promazat a nechat chvíli odpočinout. Že, Františko?

Nechci vyjmenovávat, musel bych totiž jmenovat všechny, jak organizátory, tak účastníky. Protože vše závisí na dobré vůli obou stran.

A tak , jestli se líbilo……. Tak za rok…. Bilcon? Parcon? Parcon-Bilcon?

Přijeďte, budeme se na vás všechny těšit a uděláme pro vás i nás, samozřejmě, co budeme moct. To nám můžete věřit. Aleš zubník

 

A pár nezbytných upozornění na konec:

Město sice zainvestovalo do opravy topení, je tedy naděje, že budeme více nezávislí na vývoji počasí. Ještě by mohli zainvestovat do větráků, aby se dálo větrat. Pro letošek vymalovali (nebude tolik otěrů) a prý posílili přívod elektřiny (že by nevypádavalo napájení???).

Kamenné prostory podzemní vyžadují teplé boty, či papuče, máte-li podprdelník, je to Vašemu drahouškovi jen k užitku.

Pozor, signál na mobilu můžete nahánět jak chcete. Ale máte smůlu !!! ( Bo tam není signál vo e)

 

V podzemí nekouříme !!!

Povinné budou dvě větrací vycházky.

1 komentář u „Bílcon 2017“

  1. Jinak Bílcon byl absolutně skvělý, zážitek jako hrom, moc se mi tam líbilo (jak David a Zuzka nevím, ale pokud chtěli až o půlnoci, tak se jim tam asi taky líbilo. Zuzka je pařmen, ta vydrží všechno a Davidovi se líbilo hlavně to šmidlání na housle a flétnu a pokec s Andělem (ten se nám líbil oboum, taky dobrý týpek) a s Rakem, že mohl tlachat polsky. To on miluje 🙂 A vůbec nejlepší byly ty kuřácké kroužky. Tam se člověk nejlíp pobaví. Škoda, že jsme moc nepokecali s Radimem a s Ivem vlastně taky ne. Zato jsme pozorovali Brouka Pytlíka alias Marcuse a výborně se bavili. Hlavně já, když vytahoval prso své kočičce Kristýnce z výstřihu. Několikrát. Fakt buran.

    Z výstavy na zámku jsem se dověděla, kdy je vlastně přesně Parcon a bohužel na ty dny máme už koupené lístky na Ostravu v plamenech, takže přijedeme pouze v neděli 5.8. Ale i tak se těšíme. Bílovec je úplně nej nej místo na konání takových akcí.

    Jako Poláčkovi by měli dostat metál za to všechno. Jak to bylo zorganizované, odsýpalo to, napečené a navařené. Bílkoláček byl nej. Celý den se tam holky staraly v baru božátka… a mám med za 120,-!

    Blanka prý napekla ty jiné koláčky, taky by měla dostat metál. No vy chlapi si toho už nevážíte, už jste zvyklí, že holky se tak otáčejí, ale my jako prvničky na Bílconu jsme z toho byli úplně paf.

    No krásné to bylo.

Napsat komentář