Čestní Hosté

 

 

Jaroslav Olša jr.

 

Boom science fiction v Asii

Jak se změnila asijská fantastika za poslední půlstoletí? Doplněno projekcí nějakého krátkého sci-fi filmu, pravděpodobně filipínské produkce

Jaroslav Olša, jr. (*4. srpna 1964, Praha) je český diplomat, orientalista, autor knih literatury faktu a překladatel. V oblibě má science fiction, přeložil řadu povídek, sestavil několik žánrových antologií a publikoval řadu článků o tomto literárním žánru. Po vstupu do diplomatických služeb se též zaměřil na propagaci a studium historie vztahů Česka a mimoevropských zemí. Publikoval řadu prací o Africe a Korejském poloostrovu. Momentálně zastává funkci konzula České republiky na Filipínách.

 


 

Miroslav Žamboch

Miroslav Žamboch (* 13. ledna 1972, Hranice na Moravě) je český spisovatel píšící sci-fi a fantasy. Vystudoval gymnázium v Bílovci, Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze a nyní pracuje v ÚJV Řež, a. s., (bývalý Ústav jaderného výzkumu v Řeži u Prahy). Již jeho první publikovaná povídka, Zpověď válečníka (vyhrála v roce 1993 cenu Klubu Julese Vernea O nejlepší fantasy), sklidila u čtenářů velký ohlas. Po několikaleté pauze následovala další spousta velmi úspěšných románů a povídek, kterými boduje nejen na domácí scéně, ale je velmi žádaný mimo jiné i v Polsku.