Bilcon 2012

BÍLCON 2012

Po dlouhých letech odmlčení se navracíme do lůna začátků klubu. Dle jeho zoru se obnovuje jako Fénix z popela i Bílcon ve své původní historické podobě.

Místo: na mapách hledejte: Zámecká ul, Bílovec http://goo.gl/maps/0pSfN

V katakombách obecního úřadu Bílovce 10. listopadu proběhl klasický 24 hodinový konvent milovníků sci-fi, hororu a fantazy. Konvent byl zahájen v sobotu v 10:00  a mimo technických přestávek se celý odehrál v těchto prostorách až do oficiálního ukončení v neděli v 10:00.

Program:

prezence s kvízem   9.00 – 10.00 hod dne 10.11.2012
zahájení 10.00 hod

Bude tombola s hodnotnými cenami – I cena – Sága o Geraldovi od A. Sapkovského vydaného Leonardem (7 knih v měkké vazbě), řada dalších cen
Bude dražba, prosíme o rarity, knížky, co si myslíte, že může zajímat jiné
Bude Videostop
Bude překvapení
Budou 3 nonstop linie
a hlavně volná diskuse v baru

Hosté p. Vrbenská
p. Vašíček
Dorazili účastníci i mimo klub – polská delegace v počtu 7 osob dále P. Mikuláštík(Brno),
povinné přestávky  I. 18.00 – 19.30 bude řešeno hromadně – návštěva Zámku
Další informace:

Šlo o povedenou akci,kde dyla spokojenost na všech stranách.

Pozor na specifické prostory
Jsme sice starší a tedy i menší, přesto počítejte s klenbami – pozor na hlavu.
Do výbavy doporučujeme – podložky pod prdelky, teplé ponožky, baterku s delší výdrží, deku nebo spací pytel, helmu na hlavu.
Stále je MOŽNOST si zakoupit triko. Cena byla stanovena na 160Kč. Triko je černé s bílým potiskem. Každý kdo má zájem, ať se ozve na kontaktní stránce.
Teplé jídlo uvažujeme –  tousty, pizza, bagety, guláš, klobásky, párky
Studené – obložené chleby, aspiková dorta,
Sladké – buchty a zákusky, čokoláda
Slané – asrašídy, mandle, tyčinky, brambůrky, oplatky
Nápoje – káva, čaj, pivo, víno, šampus, tvrdé, mix nápoje, nealko – cola, kofola, voda, juice, tonic
Posílejte připomínky a přání.

Doporučení – auta nechejte doma, zkuste jednou hromadný příjezd a odjezd přes Studénku
Děkujeme přihlášeným, kterým do toho něco přišlo (smrt, nemoc, přírodní katastrofa apod.), že jste nám to oznamili, nebo poslali sami jiné zájemce.
Další dotazy, a hlavně přihlášky na Bílcon můžete posílat na e-mail.

 

Proč slavit?  A proč by ne…..

Tak je to letos 30 let. Můžeme o tom polemizovat, hádat se, či diskutovat, ale sám se toho držím už řadu let, a protože jsem nejstarší pamětník, tak bych mohl mít pravdu (trochu diktátorské, vím, ale nikomu to neublíží). Oč se jedná? O těch 30 let, po které se lidi schází a, více,či méně, se baví tím, co mají rádi. Science fiction, sci-fi, S-F, fantasy, horory, říkejme si tomu , jak chceme. Docela nás to drží, ne?

A protože takové výročí nebývá každý rok, ale jednou za třicet let, stálo by za to je oslavit. Nejlépe společně a nejlépe s tím, co máme rádi (viz výše). Dohodli jsme se, pod patronací Pavla Poláčka, že si zopakujeme BÍLCON tak, jak jsme jej pořádávali. To znamená 24 hodin v kuse, zavření v podzemí bílovické radnice jenom my sami a s tím, co si nachystáme. Vydržíme to? Je to jako v Le Mans, tam to trvá taky tak dlouho. Pravda, aktivní účastnící tam nesmí pít.

A tak Vás všechny příznivce sci fi zveme 10-11. listopadu 2012 do Bílovce, kde se budeme bavit tak jak to máme rádi. Spolu. S filmy, hrami, počítači, dražbou, soutěžemi a tím, co si vymyslíme nebo vymyslíte, navíc. Nutno podotknout, že překvapení jsou chystána, ale prozrazena budou až na místě.

Scifisti mají přednost, ale až po hostech, kteří účast přislíbili a jak doufám svůj slib splní. Kdo to bude? Nechte se překvapit.

Za KLF Ostrava zvu všechny, kdo jsou doživotně sci fi infikováni.

Aleš Koval