Ohlédnutí za Bílconem 2019 – AK

                   Taková malinká bilconová reflexe

Tak jste po mě chtěli zhodnocení Bílconu 2019. Nejsem cenzor, ani dozorčí, abych si osoboval právo na něco takového. Ale když už u té mašiny sedím…

Bilcon (toť otázka, s dlouhým „í“?) vstal, de facto, z mrtvých v roce 2012 a to při příležitosti vzpomínek na vznik klubu. Od té doby se má čile k světu a stává se docela očekávanou každoroční událostí. Ne, nechci nás poklepávat po ramenou, ono to tak skutečně je. Ten původní formát, abych použil moderního slova, docela funguje a lidi jej chtějí. A pokud je připraven slušný program, tak přijíždějí, a myslím docela rádi. V roce 2018 jsme Bilcon z pochopitelných důvodů vynechali. Ale on stejně ty své růžky z koncepce PARCONu vystrkoval. Zároveň přiznávám, měli jsme toho tehdy „plné brejle“. Proto taky mé úvahy o možném skončení. Z toho jsem byl rychle vyveden. A tak jsme tedy pokračovali a pokračujeme. To bylo obecně na úvod a teď konkrétně.

Udělali jsme pár změn, hlavně tu, že jsme posunuli začátek na dvanáctou hodinu polední. Dlouho jsme diskutovali zda ano. Myslím, že je to rozumné a že u toho zůstaneme. S drobnými úpravami.  Téma bylo naplněno a docela exkluzivně. Jsem rád, že se vyskytují lidé, kteří chtějí být nejenom baveni, ale kteří mají potřebu i tu zábavu aktivně tvořit. Ještě jednou všem děkuji za obětavost, se kterou nesli svou kůži na trh.  A MÁ OSTUDA, píšu to schválně velkými písmeny, nepoděkoval jsem v informátoru Janě Komárkové za půvabnou titulní stránku. A tak se alespoň hluboce omlouvám nyní a děkuji s tím, že si vážím toho, jak při svém nabitém programu dokáže otravnému Kovalovi a dalším účastníkům svou kresbou udělat radost.

Jsem moc rád, že jsme schopni stále zásobovat bílovecké místní přednáškami, tentokrát atraktivní i osobou přednášejícího Jardy Olši jr. I dnes již tradiční koncert má své kouzlo a je vidět, že člověk scifistický nejenom svým koníčkem živ jest.

Já osobně bych přivítal bohatší náplň informátoru, ale to by se mi muselo dostávat více materiálů na dané téma.  No, doufám, že to snad zvládneme příště.

Vcelku se však myslím, že Bílcon zůstal věren sám sobě, že jste byli, lidičkové, spokojeni a slibuji, že na dalším vylepšení a zkvalitnění budeme makat i při přípravách toho letošního.

Nechť vás i nás všechny provází síla

Aleš Koval