Lem vs. Dick = Bílcon? Ano!

Když půjdeme po nadpisové rovnici, pravdou je, že v letošním roce se slaví, hlavně v Polsku a mezi fany SF, rok Stanislawa Lema. Důvod? Sto let od narození. V příštím roce to bude čtyřicet let od smrti Philipa K. Dicka.

Ale pro český fandom 1982 to zase tak smutný rok nebyl. Proběhl první PARCON a taky ostravští pochopili, že to jde a vznikl Klub literární fantastiky.  Později se  postaral o vlastní fanzin Leonardo a svůj ostravský con prozíravě ukryl počínaje rokem 1986 do podzemí v Bílovci. Takže letos můžeme mít na klopě krásnou 35. Tolik už uběhlo vody. A Bílcon bývá tradičně ke konci roku. Aby bylo možné období choulící se ke konci bilancovat, ale také i zaostřit do toho následujícího. Tak by bylo možno pochopit úvodní rébus.

Ale titulek označuje něco jiného. Jedná se vlastně o divadelní hru autorů z polského Krakova, jež je inspirována skutečným konfliktem obou mastodontů světové SF. Dopisovali si, uznávali se, až jednou Philip K. Dick napsal udavačský dopis adresovaný FBI, kde tvrdil, že Lem je vlastně skupina východních manipulátorů. Jo, drogy a nemoc (schýza) a další kolem tohoto nositele SF cen a inspirátora mnoha filmových trháků budeme probírat 6. listopadu 2021 v katakombách pod radnicí v Bílovci.

Max 70 účastníků absorbuje nejen tento příběh, ale i náhledy z různých stran na život a dílo PKD (Blade Runner a další filmové pecky nebudou opomenuty). Osobně bude i několik překladatelů PKD, ale i těch, co by jimi chtěli být, ale nějak to nevyšlo. Milovníků neustálého Dickovského převracení reality je dost a dost.

Dostanete tradiční vstupní otázku, když se nechytnete „neva“, za tupánka občas bývají i velcí znalci. Krmě bude, pití taky, dlouho jsme nebyli na zdejším zámku a tam se to opravdu rozhýbalo, v září navíc bude otevřena zcela fungl nová expozice.

Koncertík harfa a flétna, tentokrát nepovinný a tak ti s nehudebním sluchem mohou bar(abčíkovat) či absolvovat alternativní přednášku.

A také tradiční videostop, kino, dražba a oblíbená tombola.

Ubytování možné GTC (hotel), penzion Lemon či internát gymnázia (díky bohu za rekonstrukci).

Začátek 06. 11. 2021 v 12.30 hodin (byly totiž posunuty příjezdy vlaků a klidně využijte na cestu z pražského směru ochranná křídla prezidenta Rampase a jeho delegace) a conáme až do nedělního poledne.

Ostatní technikálie a přihlášky najdete na webu KLF – www.klf-ostrava.cz, případně ve volací dobu nejlépe 12-12.45 poradí největší hlavoun KLF Aleš Koval 605 450 502

Přijďte, těšíme se na vás.

PP + Ostraváci

1 komentář u „Lem vs. Dick = Bílcon? Ano!“

Komentáře nejsou povoleny.